Diane Stirling

Diane Stirling se narodila 9. března 1956. Spolu s manželem Stephenem mají kromě Lindsey ještě dvě vlastní dcery, starší Jennifer a mladší Brooke. Na počátku 21.století pak z Ruska ještě adoptovali sourozenecký pár, Vladimira a Marinu. Lindsey o Diane vypráví jako o mamince, která se vždy starala o blaho svých dětí, jak to jen šlo. Pokud byla možnost splnit některému z dětí přání, se kterým přišly, snažila se jej splnit bez ohledu na to, co to bylo.

Lindsey Stirling, zdroj: lindseystirling.com

Ve své knize „The Only Pirate at the Party“ Lindsey vypráví o tom, jak ji Diane doprovázela na první koncertní turné s kapelou Stomp on Melvin, kterou byla součástí. Snad pro to, že chtěla svou dceru slyšet hrát, především to pak ale bylo z důvodu „mateřského pudu“, který prostě hnal Diane za tím dohlédnout na to, aby vše bylo v pořádku. V dobách, kdy Lindsey bojovala s mentální anorexií, to bylo právě Diane, která své dceři pomohla najít řešení a způsob, jak utéct nepříjemné nemoci. 

Nechyběla samozřejmě ani na Lindseyině vystoupení v Amerika má Talent, a pokud jí to situace jen trochu dovolí, přijde se podívat na některý ze současných Lindseyiných koncertů (naposledy doma v Arizoně při podzimní části turné roku 2016).  

Po Stephenově smrti je to tak určitě ta největší a dost možná jediná opora, která Lindsey v životě zbyla.

Strom Diane Stirling byl vysazen z prostředků přispěných fanoušky.