Oficiální fanklub Lindsey Stirling pro ČR a SR

Oficiální fanklub Lindsey Stirling pro Českou a Slovenskou republiku byl založen 17.8.2012 Petrem Brdičkem. K Lindsey se Petr dostal tak, že hledal na YouTube cover verze na píseň Party Rock Anthem od LMFAO. Lindsey se mu ve své úpravě velmi líbila a tak začal o této mladé hudebnici hledat více informací. V létě se pak své nové oblíbenkyni rozhodl založit fanklub, který se o měsíc později stal díky Lindseyině sestře Jennifer prvním oficiálním fanklubem na světě (mimo USA).

Administrátoři fanklubu na prvním koncert Lindsey v ČR, 2014

Fanklub od té doby rostl každým dnem a tím, kolik kolem něj bylo práce, bylo potřeba přijímat i nové administrátorské posily. Dnešním dnem se o fanklub stará 16 administrátorů a jsou zde i další osoby, které pomáhají chodu fanklubu jako externí spolupracovníci. 

Za celou dobu fungování fanklub uspořádal nespočet srazů pro fanoušky. Kromě Prahy jsme se za fanoušky byli podívat i v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Českých Budějovicích, Liberci, Českém Krumlově nebo Bratislavě. Natáčíme také vlastní pořady. I díky nim jsme pak vyjeli „do terénu“ a kromě uvedených jsme byli i v Kutné Hoře nebo Žiaru nad Hronom. Od roku 2014 pořádáme i každoroční vánoční srazy, které vždy patří k těm největším. Úplně největší srazy jsou pak vždy pořádány při koncertě Lindsey v Praze (již 4 takové pokoncertní srazy pro fanoušky s tombolou či prodejem upomínkových předmětů). 

K pravidelným činnostem fanklubu patří i dobročinné skutky. Spolu s fandy jsme tak mohli v minulosti předat dary v hodnotě 22 000 Kč Dětskému domovu v pražských Dolních Počernicích, další dárky v hodnotě 5000 Kč oddělení dětské onkologie a hematologie v Bratislavě. 7000 Kč pak byla hodnota příspěvků pro útulek pro pejsky a kočičky v Hynčících ve Slezsku a více než 100 000 Kč jsme pak vybrali pro slečnu s cystickou fibrózou, respektive pro mladého muže upoutaného na invalidní vozík v rámci vzpomínkového turnaje v malé kopané, Memoriálu Jasona Gaviatiho.

I letos jsme se rozhodli pro dobrý skutek a tak jsme s fandy vybrali částku 19 900 Kč a vysadili 10 stromků v Hradci nad Moravicí v rámci výsadby Aleje Lindsey Stirling.

Naši práci můžete vidět nejen na webovkách fanklubu, ale i na účtech na facebooku, youtube, twitteru, instagramu, tumblru, pinterestu či serveru plug.dj, staráme se také o články okolo Lindsey Stirling na wikipedii. Vidět jste nás mohli i v České televizi, rozhovor s námi jste si pak mohli poslechnout na Českém rozhlase Regina nebo na M-Radiu.

Kdo stojí za naším fanklubem

Petr Brdičko, Dominik Frýdl, Martin Tůma, Martin Kantor, Kateřina Vaculová, Monika Koutná, Ondřej Drašar, Daniel Hloušek, Marie Otová, Emma Chalupová, Michaela Perglerová, Petr Dedek, Ondřej Hoša, Markéta Šádková, Marie Dědková, Tereza Vlková