Jason Gaviati

Jason Gaviati se narodil 27.4.1980 ve Westlake Village a již od malička žil a bydlel právě v Kalifornii. S Lindsey se poprvé seznámil před turné v roce 2012, kdy se jako jediní s Drewem Steenem přihlásili do Lindseyiny kapely. Od samého počátku si všichni tři náramně sedli a domluvili se na další spolupráci i do následujících let. 

Lindsey Stirling, zdroj: lindseystirling.com

Jason hraje na piano, elektronické klávesy a kytaru, čehož využil právě i při vystoupeních s Lindsey. Před seznámením s ní byl součástí kapely Stefy a podílel se také například na hudbě k filmu The Deadlines. Znám byl také především i jako velký fanda týmu amerického fotbalu San Francisco 49ers, jehož fandovské předměty neustále nosil při sobě (nejpopulárnější pak byly fanouškovské ponožky).  

Lindsey velmi často označuje Jasona jako svého nejlepšího přítele. Často byl pro Lindsey velkou oporou, pokud se dostala do situace, u které si nevěděla rady s tím, jak z toho ven. Kromě hraní na klávesy se Jason podílel i na skládání Lindseyiny hudby. Je autorem skladby, která později dostala název Gavi´s song, připravoval také pro Lindsey hudební podklad pro cover verzi na hudbu z muzikálu Bídníci.  

V létě 2015 lékaři Jasonovi diagnostikovali Burkittův lymfom, tedy formu rakoviny, která napadá imunitní systém. Okamžitě se zvedla velká vlna solidarity. Lindsey nechala vyrobit speciální trička. Výtěžek z jejich prodeje šel kompletně na Jasonovy potřeby. Stejně tak se zapojili i fanoušci (včetně našeho fanklubu), kteří posílali finanční dary. Ačkoliv se s léčbou začalo dá se říci okamžitě a byla i úspěšná, nezvládlo Jasonovo tělo nápor všech různých chemoterapií, které dostával. Zemřel 21.11.2015 na selhání srdce. 

Gaviho, jak mu celé velké okolí říkalo, si všichni budou pamatovat jako člověka, který rozdával radost a pozitivní náladu všude tam, kam přišel. 

Patronem stromu Jason Gaviati je Oldřich Aubrecht