Stephen J. Stirling

Stephen J. Stirling se narodil 11. března 1953 v Los Angeles, kde vyrůstal ve čtvrti, která byla na půl ghettem. Střední školu ukončil v roce 1970 a poté se přihlásil a dostal na Brigham Young University v Provu v Utahu (na školu, kde později studovala i Lindsey). Je držitelem bakalářského titulu v oboru žurnalistiky. Jakmile školu dokončil, jezdil po americe a sbíral různé zkušenosti a zážitky. Absolvoval také misii v Chile a působil jako učitel v několika různých oborech.

Lindsey Stirling, zdroj: lindseystirling.com

Po dlouhých cestách a zážitcích se usadil v Orange County v Kalifornii, kde založil vlastní společnost Stirling Communications a pracoval jako textař, scénárista a videoproducent. V roce 1994 se pak přestěhoval do Arizony, kde si mohl splnit svůj sen pracovat jako učitel na stálý úvazek. S Diane se oženil v roce 1981, měli spolu 3 dcery a v novém tisíciletí pak adoptovali sourozenecké duo z Ruska. 

Své dcery se vždy snažil vést k hudbě, což byl jeden z důvodů, proč se i Lindsey zamilovala do hry na housle. Typickým znakem byl pro Stephena klobouk se šálou, byť většinu života strávil v oblastech, kde je chladné počasí spíše výjimkou. Kromě uvedených zaměstnání se věnoval také psaní a je autorem knížek jako je Persona Non Grata, Shedding Light on the Darkside nebo Garden of the Gods. 

Na podzim 2015 začal mít Stephen problémy s krkem, které se pak ukázaly býti rakovinou hrtanu. Následovala dlouhá a nepříjemná léčba, která však kýžený výsledek nepřinesla. 25. ledna 2017 Stephen na tuto zákeřnou nemoc umírá. Po Gavim tak v krátké době potkala Lindsey tragédie rozsáhlých rozměrů, která ovlivnila nejen její osobní, ale i kariérní život. Byl to přeci jen právě Stephen, který Lindsey přivedl k hudbě a k lásce k ní.

Patronem stromu Stephen J. Stirling je Ondřej Pomkla